Vida High Back Sling Swivel Rocker Dining Chair
Vida High Back Sling Swivel Rocker Dining Chair
Available
-
Estimated ship date: Jun 17 - Jun 21
Regular price
$955.00
Sale price
$955.00
Regular price
Free shipping on qualifying orders.
Orders over $3,000 get Free Sunbrella Throw
| Dimensions | 24"W × 24"D × 42"H |
| Weight | 23 LB |
| Seat Height | 19" |
| Seat Width | 20" |
| Arm Height | 26" |
| Packages Shipped | 2 |
| Delivered by: | UPS |
| Frame Material | Aluminum |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Supportive high-back design for elevated comfort and swivel motion


