Vida Poly Swivel Rocker Dining Chair
Vida Poly Swivel Rocker Dining Chair
Available
-
Estimated ship date: Jun 17 - Jun 21
| Dimensions | 27"W × 24"D × 41"H |
| Weight | 37 LB |
| Seat Height | 19" |
| Seat Width | 20" |
| Arm Height | 26" |
| Packages Shipped | 2 |
| Delivered by: | UPS |
| Frame Material | Aluminum |
| Two-Tone | Available upon request |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Vida collection is defined by sleek designs, clean lines, and a minimal aesthetic. Crafted from high-quality aluminum, each piece embodies modern simplicity with durability, creating a timeless look that effortlessly complements any space. With a focus on both style and functionality, VIDA brings a sense of refined elegance to your outdoor living space.


