2' Plain Balcony Glider
2' Plain Balcony Glider
Available
-
Estimated ship date: May 23 - May 27
| Dimensions | 30"W × 40"D × 42"H |
| Weight | 90 LB |
| Seat Height | 24" |
| Seat Width | 23" |
| Seat Depth | 17" |
| Packages Shipped | 3 |
| Delivered by: | FedEx |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Create your dream backyard seating area with the LuxCraft glider options. Choose the ideal height and width for your space, and personalize it with a range of colors. Complete your seating area by adding an end table.


