Adirondack Balcony Chair
Adirondack Balcony Chair
Available
-
Estimated ship date: Apr 07 - Apr 11
| Dimensions | 30"W × 34"D × 49"H |
| Weight | 99 LB |
| Seat Height | 24" |
| Seat Width | 23" |
| Seat Depth | 18" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | FedEx |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Adirondack Balcony Chair features the classic Adirondack design and a built-in footrest for the ultimate relaxation experience. Pair it with LuxCraft's Balcony Tête-à-Tête Table or the Balcony Table for a cozy and intimate setting. This versatile chair also pairs well with any counter height table.


