Contour Bench - 2'
Contour Bench - 2'
Available
-
Estimated ship date: May 04 - May 08
| Dimensions | 30"W × 29"D × 44"H |
| Weight | 43 LB |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 23" |
| Seat Depth | 18" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | FedEx |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Create a cozy, intimate space with the Classic Bench. Pair it with an end table for morning coffee or a good read or combine it with the 4' Classic Bench and a coffee table for a unique seating area. With its versatile design, this bench offers endless possibilities for your space.


