Plain Bench - 2'
Plain Bench - 2'
Available
-
Estimated ship date: May 08 - May 12
| Dimensions | 30"W × 29"D × 36"H |
| Weight | 43 LB |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 23" |
| Seat Depth | 17" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | FedEx |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Create an ideal spot to unwind and take in the beautiful scenery with this Plain Bench - 2'. Enhance its functionality by adding an end table for your convenience. Have extra space? Add the 4' Plain Bench and a coffee table for a unique seating area.


