Urban Chat Chair
Urban Chat Chair
Available
-
Estimated ship date: May 02 - May 06
| Dimensions | 32"W × 26"D × 35"H |
| Weight | 48 LB |
| Seat Height | 17" |
| Seat Width | 27" |
| Seat Depth | 18" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | FedEx |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Assembly Docs | View Instructions |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Elevate your outdoor space with the Urban Chat Chair. With a contemporary design and unmatched comfort, this chair is perfect for lounging in the sun or chatting with friends. Transform your backyard into an oasis and enjoy the ultimate relaxation in style. Create a warm and welcoming seating area by pairing the Urban Chat Chair with any Lumin Fire Pit.


