Cambridge Sectional Armless
Cambridge Sectional Armless
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 33"W × 37"D × 25"H |
| Weight | 61 LB |
| Seat Height | 17" |
| Seat Width | 33" |
| Seat Depth | 27" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Cambridge Collection offers deep seating choices that can be combined in multiple ways to tailor the perfect seating arrangement for your area.
The Cambridge Sectional Armless Unit can expand, extend or define any seating arrangement you can think of. Stands (or sits) on its own as a comfy armless chair or add an ottoman for a one of a kind chaise lounge.
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


