Cambridge Sectional Ottoman
Cambridge Sectional Ottoman
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 33"W × 33"D × 10"H |
| Weight | 54 LB |
| Seat Height | 17" |
| Seat Width | 33" |
| Seat Depth | 33" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Cambridge Collection offers deep seating choices that can be combined in multiple ways to tailor the perfect seating arrangement for your area.
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


