Dex Ottoman
Dex Ottoman
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 26"W × 19"D × 14"H |
| Weight | 20 LB |
| Seat Height | 19" |
| Seat Width | 26" |
| Seat Depth | 19" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The DEX collection merges signature styling with modular flexibility. The deep seating provides comfort and ample room for gathering in your outdoor space. The modular pieces offer versatility, allowing you to customize your outdoor space effortlessly.
The perfect finishing touch to any of our DEX Collection, the thick cushion helps make it the perfect height, and allows for maximum comfort.
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water resistant
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


