Greenwich 80" Dining Bench Woven
Greenwich 80" Dining Bench Woven
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 15"W × 80"D × 18"H |
| Weight | 45 LB |
| Seat Height | 19" |
| Seat Width | 80" |
| Seat Depth | 24" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made with imported components |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Greenwich Collection presents a timeless design with a modern flair. Its tables are designed for large gatherings, while customizable seating options allow you to create a truly unique dining experience.
This bench comfortably accommodates multiple guests offering a versatile seating solution for a casual family dinner or a lively dinner party. The woven option creates extra comfort while maintaining the same elegant style as the slatted option. Pair with the Greenwich Dining Table (35x90) for a sleek and modern look.
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


