Classic Armchair - Bar Height
Classic Armchair - Bar Height
Available
-
Estimated ship date: May 31 - Jun 04
| Dimensions | 24"W × 22"D × 56"H |
| Weight | 39 LB |
| Seat Height | 30" |
| Seat Width | 19" |
| Seat Depth | 17" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Fully assembled |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Experience the timeless elegance and adaptability of the Classic Dining Chair, now with the added luxury of armrests. Whether for dining, counter, or bar settings, this chair has you covered, providing the ultimate seating solution. Enhance your dining area with a set of Classic Arm Chairs, or combine with Classic Side Chairs for a customizable and stylish look.


