Urban Armchair - Counter Height
Urban Armchair - Counter Height
Available
-
Estimated ship date: May 31 - Jun 04
| Dimensions | 26"W × 24"D × 40"H |
| Weight | 38 LB |
| Seat Height | 24" |
| Seat Width | 19" |
| Seat Depth | 17" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Hidden Hardware | No |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Fully assembled |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
Experience ultimate comfort in any setting with the sleek design and modern elegance of the Urban Side Chair. Its seamless form and clean lines make it a perfect fit for both traditional and contemporary spaces.


