Markoe Armchair - Set Of 2
Markoe Armchair - Set Of 2
Sold out
Out of stock
-
Estimated ship date: May 29 - Jun 02
Regular price
$784.00
Sale price
$784.00
Regular price
$980.00
Free shipping on qualifying orders.
Orders over $3,000 get Free Sunbrella Throw
| Dimensions | 23"W × 24"D × 29"H |
| Weight | 9 LB |
| Seats | 2 |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 17" |
| Seat Depth | 18" |
| Arm Height | 25" |
| Packages Shipped | 1 |
| Per Carton | 2 |
| Delivered by: | UPS |
| Origin | China |
| Assembly | Fully assembled |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Warranty |
- Welded heavy gauge Powder-coated aluminum construction with stainless steel hardware
- Integrated sling seat pad
- Stackable
- Arrives fully assembled
- Low-maintenance and ideal for outdoor applications


