Adirondack Classic Balcony Chair
Adirondack Classic Balcony Chair
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 25"W × 26"D × 44"H |
| Weight | 48 LB |
| Seat Height | 25" |
| Seat Width | 19" |
| Seat Depth | 33" |
| Arm Height | 32" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | UPS |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | Available upon request |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
An authentic design inspired by New England ingenuity, craftsmanship, and ruggedness. These traditional and versatile pieces complement any lawn, garden, porch, or seascape.
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


