Greenwich Dining Armchair
Greenwich Dining Armchair
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 26"W × 23"D × 35"H |
| Weight | 28 LB |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 20" |
| Seat Depth | 25" |
| Arm Height | 23" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | UPS |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Greenwich Collection presents a timeless design with a modern flair. Its tables are designed for large gatherings, while customizable seating options allow you to create a truly unique dining experience.
Experience a touch of tradition with the slatted arm chair. Enjoy a classic look and feel with this timeless addition to your set.
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


