Greenwich Dining Armchair Diamond
Greenwich Dining Armchair Diamond
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 26"W × 23"D × 35"H |
| Weight | 28 LB |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 20" |
| Seat Depth | 25" |
| Arm Height | 26" |
| Packages Shipped | 1 |
| Delivered by: | UPS |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | No |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Some assembly required |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The Greenwich Collection presents a timeless design with a modern flair. Its tables are designed for large gatherings, while customizable seating options allow you to create a truly unique dining experience.
Transform your dining experience with the Greenwich dining arm chairs, adding a unique and personal touch to your style!. The extra diamond design details will impress and make every meal feel special.
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


