Sym Armchair
Sym Armchair
Available
-
Estimated ship date: May 14 - May 18
| Dimensions | 25"W × 26"D × 36"H |
| Weight | 37 LB |
| Seat Height | 18" |
| Seat Width | 20" |
| Seat Depth | 26" |
| Arm Height | 23" |
| Packages Shipped | 2 |
| Delivered by: | Freight |
| Frame Material | HD Polyethylene |
| Two-Tone | Available upon request |
| Hidden Hardware | Yes |
| Origin | Made in the USA |
| Assembly | Fully assembled |
| Warranty Docs | View Warranty Document |
| Cleaning & Care | View Care Instructions |
| Warranty |
The SYM Collection features modern pieces with clean and uncluttered esthetics.
Immerse your space in elegance with the breathtaking SYM Arm Chair. Its graceful curves and unique seat and back design will add a touch of luxury. Personalize it to perfection with your choice of colors.
Seaside CasualColor Guide
Take inspiration from these photos to guide you in your color choices!


